
20 fina julklappstips till den inredningsintresserade
Julen 2020 är på ingång och det är dags att börja fundera ut vad man ska ge sina nära och kära i julklapp! Vi listar 20 julklappstips till den inredningsintresserade i allt från ljusstakar och lyktor till textilier, dekoration och läsning.

Julen närmar sig med stormsteg och det är god tid att börja fundera kring vilka julklappar man ska ge till de runt omkring en.
För den personen som är intresserad av inredning så finns det massvis av perfekta alternativ som passar alla olika hem. Ljusstakar, vaser, härliga textilier och dekoration i mängder och även intressant läsning kring inredning och styling.
20 tips på julklappar till den som är intresserad av inredning 2020:
Vet du inte vad du ska köpa för julklappar till folk i din närhet? Vi har samlat 20 tips på julklappar som passar perfekt till den som är inredningsintresserad.
1. Byggbar ljusstake, Stoff

En byggbar ljusstake i mässing ur den klassiska serien STOFF Nagel som går att bygga på med flera delar ur serien. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
2. Trendigt kuddfodral med tofsar, Classic Collection

Kuddfodral Copenhagen är en kudde i bomull med tofsar. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
3. Vit vas, Cooee

Rund keramikvas, matt silkeslen yta från Cooee. Finns i fler färger. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
4. Beige pläd i ull, Lexington

Ullpläd från Lexington i brun/beige nyans. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
5. Bordslampa, Ellos Home

Bordslampa i mässingsfärgad metall eller pulverlackad svart metall med kupa i glas. Här kan du köpa den (länk till Ellos).
6. Tyngdfilt, Cura of Sweden

Både snygg inredningsdetalj och skön att vira om sig! Tyngdfilt från Cura of Sweden i grå nyans. Finns i olika tyngder. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
7. Handdukar, Mille Notti

Handduk i enfärgad, ringspunnen frotté av 100 procent ekologisk bomull. Finns i fler storlekar och färger. Här kan du köpa dem (länk till Åhléns).
8. Mönstrad vas, Ellos Home

Dekorativ, mönstrad vas av munblåst glas i leomönster. Här kan du köpa den (länk till Ellos).
9. Överkast i sammet, Staycation

Härligt överkast i sammetskvalitet från Staycation. Här kan du köpa det (länk till Ellos).
10. Ljuslykta, Ellos Home

Ljuslykta, vas eller liten kruka i glas. Här kan du köpa den (länk till Ellos).
11. Ljusstake i mässing, Skultuna

Elegant ljusstake som är inspirerad av Skultunas ikoniska Kontorsljusstake från tidigt 1600-tal. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
12. Bokstöd, Ellos Home

Dekorativt bokstöd i två delar av porslin med lätt, fin struktur. Här kan du köpa det (länk till Ellos).
13. Ljusstakar i kristall, Orrefors

Två kristalljusstakar med detaljer i mässing från Orrefors. Här kan du köpa dem (länk till Åhléns).
14. Beige kruka, Ellos Home

Reliefmönstrad kruka i stengods med glaserad finish. Här kan du köpa den (länk till Ellos).
15. Bok om inredning, Frida Ramstedt

Handbok i inredning och styling av Frida Ramstedt. Här kan du köpa den (länk till Åhléns).
16. Ljuslykta i form av en hand, Ellos Home

Dekorativ ljuslykta av porslin med lätt, fin struktur. Passar till värmeljus. Här kan du köpa den (länk till Ellos).
17. Påslakan i linne, Himla

Påslakan i hellinne som tvättats efter sömnad för att få en mjuk och skön känsla. Finns i fler färger. Här kan du köpa det (länk till Åhléns).
18. Bricka i marmor, H&M Home

Dekorativ bricka i marmor med rundade kanter. Finns även i grönt. Här kan du köpa den (länk till butik).
19. Glasunderlägg i mässing, Classic Collaction

4 glasunderlägg i mässing med vackert hamrad yta. Undersida i filt som skydd mot repor. Här kan du köpa dem (länk till Åhléns).
20. Flätade korgar, Åhléns

Ett set med två flätade korgar från Åhléns. Här kan du köpa dem (länk till Åhléns).
LÄS MER:
16 trendiga soffbord i naturnära material att inreda vardagsrummet med
Skapa magi i sovrummet med en snygg sänggavel – 15 köptips
Inred med trendiga teddyfåtöljer och sittpuffar – 12 köptips